Kad ar savām ausīm kļūst par maz, laiks mesties interneta dziļumos, lai atrastu labāko audio papildinājumu savai ikdienai. Šajā rakstā iziesim cauri austiņu ABC jeb lietām, ko ir vērts zināt pirms to iegādes.
Ja plāno tikt pie jaunām austiņām, visticamāk, tev jau ir skaidrs to plānotais pielietojums, kas iekritīs kādā no populārākajām kategorijām:
• Gaming
• Ikdienas lietošanai
• Sportam un aktīvai atpūtai
Gaming austiņas būs aktuālas tiem, kas aizraujas ar datorspēlēm un komunikācijai tiešsaistē svarīga laba skaņas kvalitāte un mikrofons.
Ikdienas lietošanas austiņas būs lielisks sabiedrotais mūzikai, podkāstiem, darbam ar datoru un citām tev svarīgām lietām.
Austiņām, kas paredzētas sportam, uzsvars likts uz mobilitāti un bezvadu savienojuma priekšrocībām.
Jāpiebilst, ka šīs nav vienīgās austiņu pielietojuma kategorijas un tām nav robežu. Gaming austiņas labi kalpos arī priekš mūzikas klausīšanās un ar sportam paredzētām austiņām mierīgi vari doties arī ikdienas gaitās. Galvenais atrast sev piemērotāko!
Populārākās austiņu formas ir Over-ear jeb pāri ausīm, In-Ear jeb ausī ieliekamās un On-Ear – uz auss liekamās austiņas. Izvēloties austiņu formu, laiks atgriezties pie plānotā pielietojuma un izvērtēt plusus un mīnusus:
• Over-Ear. Komforts, bet lielāks austiņu izmērs.
• On-Ear. Komforta un izmēra kompromiss.
• In-Ear. Ērti pārnēsājams dizains.
Katrs austiņu pāris būs citādāks un katra lietotāja prasības - atšķirīgas. Tāpēc svarīgi ņemt vērā arī iepriekšējo austiņu lietošanas pieredzi un izvēlēties to, kas patīk vislabāk.
Vadu austiņas ar atskaņošanas iekārtu visbiežāk savienojamas ar 3.5mm, USB-C vai Lightning vadu. Jāatceras, ka lielai daļai mūsdienu viedtālruņu vairs nav 3.5mm austiņu savienojuma ligzda, pie kuras, iespējams, pierasts iepriekš. Taču to ir iespējams risināt ar adapteri jeb pāreju.
Vadu austiņu plusi:
• Nekādas uzlādes.
• Labāka audio kvalitāte.
• Nereti zemāka cena.
• Plug and play jeb "pieslēdz un izmanto" pieeja.
Mīnusi:
• Lietotājs piesaistīts vadam.
• Vadi mēdz sapīties un būt trausli.
• Austiņu savietojamība atkarīga no vada uzgaļa.
Bezvadu austiņas ar iekārtu visbiežāk savienojas ar Bluetooth starpniecību vai bezvadu adapteri. Ja bezvadu austiņām norādīts, ka tām vajadzīgs bezvadu adapteris, jāņem vērā, ka tās nevarēs izmantot ar mobilo telefonu, jo šāds adapteris tiek pieslēgts datora USB ligzdai.
Bezvadu austiņu plusi:
• Kustības brīvība.
• Savienojamas ar vairumu modernajām iekārtām.
• Var aizmirst par gariem vadiem, kas mēdz sapīties.
Mīnusi:
• Vēl viena iekārta, kuru jāatceras uzlādēt.
• Bieži augstāka cena nekā vada savienojuma alternatīvām.
Uzskats, ka vadu austiņas ir ar labāku audio kvalitāti ir sens un jāatzīst, ka mūsdienu bezvadu austiņas tās kvalitātē ir panākušas - tāpēc uz savienojuma veidu nevajag skatīties kā uz "baltu vai melnu".
Izvēloties bezvadu austiņas, vēlams pievērst uzmanību vairākiem kritērijiem.
• Darbības laiks.
• Mikrofons.
• Trokšņu slāpēšanas funkcija.
• Ūdens izturība.
Darbības laiks norāda, cik ilgi austiņas spēj darboties ar vienu uzlādi, mikrofons – vai austiņām tāds vispār ir iebūvēts un trokšņu slāpēšanas funkcija – šī funkcija spēj efektīvi izolēt lietotāju no apkārtējiem trokšņiem, uzlabojot mūzikas klausīšanās pieredzi. Ūdens izturība būs noderīga gadījumā, ja bezvadu austiņas plāno bieži izmantot ārpus telpām un sportojot.
"Skopais maksā divreiz" ir teiciens, kas lieliski piemērots arī brīdim, kad iegādājamies jaunas austiņas. Izvēloties nezināma zīmola un lētāka gala austiņas, riskējam, ka veikalā būs jāatgriežas pavisam drīz. Nav viena labākā zīmola, kam uzticēties, tādēļ svarīgi izvērtēt savu budžetu un izvēlēties tam labāko iespējamo variantu.
Jāpiebilst, ka zīmols lielāku lomu spēlē tieši bezvadu In-ear austiņu kategorijā, kur austiņas plānots izmantot kopā ar viedtālruni. Tas nozīmē, ka Apple zīmola austiņas vislabāk sadarbosies ar Apple viedtālruni, taču Samsung austiņas veidotas tā, lai sniegtu vislabāko pieredzi tieši ar Samsung viedtālruni, un tā uz priekšu! Ražotāji ir padomājuši pie lietošanas ērtumu, taču lielāko uzsvaru liekot uz sava zīmola ekosistēmu.
Apskatot austiņu specifikāciju, iesakām pārliecināties par austiņu tipu, pielietojumu un savienojumu, kā tās var tikt izmantotas. Bezvadu austiņām jāpievērš uzmanība uzlādes un pašu austiņu darbības laikam. No specifiskākām lietām vērts izcelt frekvenču diapazonu, kas attēlo kādu skaņas diapazonu austiņās spēj atskaņot, austiņu jūtību, kas apzīmēta decibelos un norāda austiņu maksimālo skaļumu, kā arī pretestību, kas norādīta Omos un raksturo skaņas kvalitāti - jo vairāk Omu, jo kvalitatīvāka skaņa. Šīm trīs lietām vērts pievērsties vien gadījumā, ja ir izvirzījušies spēcīgi austiņu favorīti, kurus nepieciešams savstarpēji salīdzināt.
Galvenais, lai izvēlētās austiņas labi der un nerada diskomfortu, tādēļ In-Ear austiņām svarīgi atrast īsto uzgali. Tā austiņas labi piegulēs tavām ausīm un audio kvalitāte būs vēl labāka.
Un vēl mazliet par kvalitāti. Lai cik dārgas un profesionālas austiņas tu izvēlētos, ja audio materiāls būs sliktā kvalitātē, austiņas nespēs paveikt brīnumus. Tādēļ klausies mūziku licencētās straumēšanas platformās un pievērs uzmanību arī tās audio iestatījumiem.
Kad raksts izlasīts, laiks izvēlēties labākās austiņas un baudīt kvalitāti! Tepat mājaslapā vari apskatīt plašu klāstu un likt lietā savas jaunās zināšanas. Ja tomēr vēlies tās aptaustīt dzīvē, gaidīsim ciemos tuvākajā Tet veikalā.
Lai labi skan!
Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!
Jā, salīdzināt precesProdukts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots nomaksas termiņš