Cik dažādas mājas, tik dažādas virtuves un vajadzības – arī īstā tvaika nosūcēja izvēle ir svarīgs punkts, lai tavā virtuvē viss ne tikai darbotos, bet arī izskatītos, kā esi vēlējies. Te esam apkopojuši svarīgāko, ko vērts ņemt vērā.
Pie sienas stiprināmais tvaiku nosūcējs tiek montēts pie sienas virs plīts vai cepeškrāsns. Tas ir skursteņa veidā un aprīkots ar kanālu gaisa izvadīšanai ārpus virtuves
Salas veida nosūcēji ir lielisks variants, ja virtuves iekārta un plīts atrodas virtuves vidū, ne pie sienas. Šādi nosūcēji tiek piestiprināti pie griestiem un ir ideāli piemēroti atvērta plāna virtuvēm.
Iebūvējamais tvaika nosūcējs tiek stiprināts virs plīts un paslēpts aiz apdares paneļiem. Tas ir gandrīz nemanāms un labi iederēsies jebkurā virtuves dizainā.
Izvelkamie virtuves nosūcēji tiek stiprināti virs plīts vai cepeškrāsns – tie būtiski taupa vietu, jo tos lietošanai var izvilkt tikai tad, kad nepieciešams.
Teleskopiskais virtuves nosūcējs ir līdzīgs izvelkamajam, taču tas ir vēl nemanāmāks.
Tvaika nosūcējs, kas integrēts virsmā. Moderns risinājums, kur tvaika nosūcējs tiek iebūvēts virsmā un tvaiks tiek sūknēts uz leju.
Ventilācijas tvaika nosūcēji, kas gaisu izvada ārpus telpām, parasti caur ventilācijas kanālu sienā vai jumtā. Šāda veida nosūcēji ir īpaši efektīvi gaisa kvalitātes uzlabošanā, taču jāņem vērā, ka tiem nepieciešama ventilācijas kanāla instalācija.
Recirkulācijas tvaika nosūcēji bez izvada attīra gaisu caur ogļu filtru sistēmu un atgriež to atpakaļ telpā – ja tvaiku nav iespējams izvadīt ārpus telpas, šāds nosūcējs ir laba alternatīva.
Lai tvaika nosūcējs strādātu efektīvi, tam jābūt nedaudz platākam par plīts virsmu. Ja nosūcējs būs mazāks, tam var nepietikt jaudas savākt visus tvaikus, tādēļ izmērs ir viens no galvenajiem faktoriem, kas noteikti jāņem vērā.
Izvēloties īsto tvaika nosūcēja jaudu, ir vairāki faktori, kas jāņem vērā:
Virtuves ietilpība. Gaisa apmaiņai virtuvē vajadzētu notikt aptuveni 10 reizes stundā. Tāpēc, lai aprēķinātu nepieciešamo nosūcēja jaudas efektivitāti, virtuves tilpumu (garums x platums x augstums) jāreizina ar desmit.
Gatavošanas biežums un stils. Ja mājās gatavo bieži – cep, grillē un eksperimentē, noteikti vērts izvēlēties jaudīgāku virtuves nosūcēju, kas spēs veiksmīgi tikt galā ar visiem kulināro brīnumu tvaikiem.
Plīts izmērs un veids. Lielām vai pat profesionālām plītīm noteikti nepieciešami jaudīgāki nosūcēji – jo lielāka gatavošanas zona, jo lielāks nosūcējs jāizvēlas.
Trokšņa līmenis. Izvēloties nosūcēju, jāņem vērā, ka jaudīgāki nosūcēji var būt skaļāki, tādēļ te svarīgi atrast zelta vidusceļu starp pietiekami jaudīgu ierīci un komfortu.
Lai tvaika nosūcējs kalpotu gadu no gada, svarīgi neaizmirst par tā apkopi, taču to apkope atšķirsies, atkarībā no filtra veida. Tie visbiežāk iedalās 2 veidos:
Tvaika nosūcēji ar metāla tauku filtru:
Metāla filtru kopšana ir pavisam vienkārša – tos parasti var vienkārši nomazgāt ar rokām vai ļaut darbiņu paveikt trauku mazgājamajai mašīnai. Taču, jāņem vērā, ka pēc ilgstošas lietošanas filtrs var zaudēt savu efektivitāti – tādā gadījumā to nepieciešams nomainīt.
Tvaika nosūcējs ar ogļu filtru (recirkulācijas nosūcējiem):
Salīdzinājumā ar metāla filtriem, ogļu filtrus nevar notīrīt un vienīgais apkopes variants ir to nomaiņa. Ražotāji parasti norāda, cik bieži tos vajadzētu mainīt – vidēji tas ir ik pēc 3-6 mēnešiem, atkarībā no lietošanas biežuma.
Līdzīgi kā ar citu sadzīves tehniku, arī te aicinām uzticēties jau pārbaudītiem un uzticamiem zīmoliem, tā nodrošinot, ka izvēlētais tvaiku nosūcējs kalpos gadiem ilgi – jo tā noteikti nav ierīce, ko vēlamies mainīt ik pēc gada. Tvaika nosūcēju populārākie zīmoli ir Electrolux tvaika nosūcēji, AEG, Elica, Bosch, kā arī Whirlpool tvaika nosūcēji.
Tet e-veikalā tev vienmēr ir pieejama plašākā virtuves tvaiku nosūcēju izvēle par labākajām cenām! Izvēlies savām mājām un mājiniekiem piemērotāko jau šodien – ar prieku atvedīsim jauno, un, ja nepieciešams, utilizēsim veco ierīci bez maksas.
Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!
Jā, salīdzināt precesProdukts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots nomaksas termiņš