
2024. gads tehnoloģiju uzņēmumam “Tet” ir bijis nozīmīgs ar vairākiem sasniegumiem ilgtspējas jomā, apliecinot uzņēmuma apņemšanos attīstīt videi draudzīgus risinājumus, veicināt digitālo iekļaušanu un sabiedrības izglītošanu. Uzņēmums ieguva Zelta kategoriju, pirmo reizi novērtējot savas prakses “Ilgtspējas indeksa” novērtējumā, kā arī pakāpās par sešām vietām “Sustainable Brand Index” vērtējumā, iekļūstot Latvijas ilgtspējīgāko uzņēmumu desmitniekā.
Kā norāda “Tet” ilgtspējas attīstības direktore Adriāna Kauliņa: “2024. gadā konsekventi turpinām darbu ilgtspējīgas attīstības virzienā, sasniedzot uzņēmumā izvirzītos nozīmīgos mērķus. Mūsu pieeja skaidri parāda, ka inovatīvs un atbildīgs bizness 21. gadsimtā var strādāt roku rokā ar vides aizsardzību, digitālu iekļaušanu un sabiedrības labklājību. Mēs apzināmies savu atbildību veidot videi draudzīgāku nākotni, tāpēc turpinām pāreju uz atjaunīgo elektroenerģiju – līdz 2030. gadam plānojam pilnībā atteikties no fosilajiem energoresursiem, pakalpojumu nodrošināšanai izmantojot tikai atjaunīgo elektroenerģiju.”
Atbildīgi un atkārtoti izmantoti resursi
Pērn uzņēmums ievērojami palielināja atkārtoti izmantojamo iekārtu īpatsvaru – gandrīz puse jeb 43% jauno pamatpakalpojumu tika ierīkoti, izmantojot esošās iekārtas, tādas kā modemus, rūterus un TV iekārtas ar atjaunotu veiktspēju un drošības iestatījumiem.
Sadarbībā ar “Eco Baltia vide” “Tet” klienti tika mudināti atbildīgi utilizēt nokalpojušās elektroierīces. Savukārt, vairāki desmiti pilnībā funkcionējošu serveru, kuri uzņēmumā vairs netika izmantoti kritisko sistēmu uzturēšanai, tika nogādāti Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolai, kas ierīces izmanto praktiskajā mācību procesā, vai tika ziedoti Ukrainas Čerņihivas tehniskās universitātes studentiem.
Digitāli vieda sabiedrība
Saskaņā ar KANTAR pētījumu, “Tet” 2024. gadā ir bijis viens no vadošajiem zīmoliem Latvijā sabiedrības izglītošanā digitālās drošības jautājumos. Pagājušā gada uzņēmuma organizētajās un atbalstītajās izglītojošajās aktivitātēs piedalījās vairāk nekā 32 tūkstoši cilvēku.
Īpašu uzmanību “Tet” pievērsa bērnu un jauniešu izglītošanai, sadarbojoties ar “Latvijas Drošāka interneta centru” un papildinot platformas digitaladrosiba.lv materiālu klāstu. Izzinošā platforma ir “Tet” sociālā iniciatīva, kas veidota, lai atbalstītu pirmsskolas pedagogus un vecākus, izglītojot bērnus par digitālās pasaules drošību.
Papildus tam uzņēmums atbalstīja dažādas ar kiberdrošību saistītas iniciatīvas, tostarp organizēja nozares profesionāļu plaši apmeklēto “CyberShield” konferenci, iesaistījās lekcijās un diskusijās par kiberdrošību, mākslīgo intelektu un digitālo pratību. “Tet” eksperti kā mentori dalījās ar zināšanām izglītības programmās, tostarp “Riga Tech Girls” apmācību programmā, palīdzot jauniešiem un uzņēmumiem apgūt digitālās prasmes.
Sociālās iniciatīvas
“Tet” turpina īstenot arī vairākas labdarības iniciatīvas. Uzņēmuma rīkotajā “Izskrien Tet optiku” izaicinājumā, dalībniekiem kopā noskrienot 14 824 optiskā tīkla kilometrus, katrs kilometrs tika pārvērsts naudas izteiksmē, lai “SOS Bērnu ciemati” varētu iegādāties sev noderīgas elektroiekārtas uzņēmuma e-veikalā. Tāpat “Tet” modes veikaliņš Superprieks.lv, kurā iespējams iegādāties apģērbus ar SOS bērnu ciematu bērnu zīmējumiem, pērn piesaistīja peļņu vairāk nekā piecu tūkstošu eiro apmērā, kas arī tika novirzīta organizācijas atbalstam.
Ar skatu iekļaujošā un videi draudzīgā nākotnē
Šogad uzņēmums pabeigs darbu pie trīs apjomīgiem projektiem, kas tika aizsākti pagājušajā gadā: “Tet” digitālo platformu uzlabojumi, lai pamatpakalpojumi būtu ērti pieejami arī senioriem, invalīdiem un cilvēkiem ar redzes un dzirdes traucējumiem; siltumnīcefekta gāzu (SEG) emisiju samazināšanas stratēģijas ieviešana 2030. gadam un nozīmīgāko piegādātāju ESG izpēte, kas dos iespēju attīstīt jaunas ilgtspējas prakses.
Nākamgad Salaspilī turpināsies “Tet” datu centra DC7 būvniecības projekts, kas piedāvās vairākus inovatīvus energopārvaldības un kiberdrošības risinājumus. Salaspils datu centrs būs pirmais projekts Latvijā, kurā siltumenerģija, kas rodas centra darbības procesā, tiks nodota uzņēmumam “Salaspils Siltums” un piegādāta vietējiem iedzīvotājiem. Projektu plānots pabeigt 2026. gadā.