Ko darīt, ja publiskais Wi-Fi pieslēgums darbojās lēni vai ir stabilitātes problēmas?
Ir jāatceras, ka Wi-Fi pakalpojuma kvalitatīvu darbību var ierobežot dažādi faktori:
- Attālums. Teorētiski Wi-Fi uztveramības rādiuss pie tiešas bāzes stacijas redzamības var būt līdz pat 100 m. Praksē, visbiežāk šīs iekārtas tiek uzstādītas iekštelpās, kā arī, ja starp uztvērējierīci un Wi-Fi bāzes staciju atrodas dažādi šķēršļi (koki, tramvajs, dažādi atstarojoši elementi utml.), tas arī ietekmē šī pieslēguma kvalitatīvāku izmantošanu.
- Uztverošā iekārta. Ne vienmēr tikai Wi-Fi bāzes stacijas izstarotais rādiuss būs noteicošais, lai pieslēgums darbotos kvalitatīvi. Bet tas ir atkarīgs no uztvērējierīces jaudas. Piemēram, vietās kur portatīvais dators uzrāda labu Wi-Fi signāla stiprumu, var būt mobilie telefoni, kuri uzrādīs vāju Wi-Fi signāla stiprumu.
- Citu elektrisko ierīču traucējumi. Citi maršrutētāji, mikroviļņu krāsns, mobilie tālruņi, citi bezvadu tīkli, u.c. faktori var traucēt un pavājināt signālu. Parasti, ierīkošanas laikā, šie faktori tiek ņemti vērā un iekārtu uzstāda vietā, kurā šo ierīču traucējumi var būt vismazākie, taču laikam ejot, gan telpas izkārtojums, gan iekārtas novietojums var tikt mainīts.
- Citi lietotāji. Jāņem vērā, ka Wi-Fi tīkla popularitāte un tā izmantošana mūsdienās ir augsta. Gan viedtālruņos, gan planšetdatoros un portatīvajos datoros arvien aktīvāk izmantojam dažādas aplikācijas, e-pastu, tiešsaistes spēles, kuru izmantošana nereti prasa lielu patērēto datu apjomu. Ja šādi lietotāji ir vairāki, tad var saskarties ar to, ka vēlamā mājas lapa atveras lēni, reizēm neielādējas vispār.
Vai sniegtā atbilde tev palīdzēja?
Paldies par vērtējumu!
Tavs vērtējums ir nosūtīts!
Ja sniegtā atbilde tev nepalīdzēja vai esi pamanījis nepilnības, tad raksti mums vai arī palīdzi uzlabot atbildi, atstājot komentāru, kas tieši nebija pareizi.