Ko darīt, ja Wi-Fi signāls ir lēns un nestabils?
- Pārstartē
Līdzīgi kā mēs par sevi piesātinātas dienas beigās sakām "Jāizvedina galva!", arī Wi-Fi mašrutētājam ar laiku sakrājas par daudz informācijas, kura vairs nav vajadzīga, ir novecojusi, lieki aizņem atmiņu un var traucēt jaudīgai darbībai. Tāpēc ir noderīgi laiku pa laikam iekārtu pārstartēt. Lai to izdarītu, vienkārši izslēdz un ieslēdz rūteri - to vari paveikt arī attālināti Mans Tet lietotnē. Pamācība pieejama šeit
- Atrodi labāko vietu
Bieži vien Wi-Fi rūteri netīši noslēpjam dziļākajā plauktā, noliekam aiz televizora vai istabas durvīm - šīs paslēpes traucē interneta signālam brīvi izplatīties telpā. Lai saņemtu maksimālo jaudu, novieto to pēc iespējas atvērtākā un centrālākā vietā.
Ja Wi-Fi tiek lietots vairākos mājas stāvos, griestu segums var būt nopietns šķērslis. Te palīgā nāks Wi-Fi signāla pastiprinātājs, kuru novietot, piemēram, uz trepēm. Tas parūpēsies, lai interneta signāls ir vienlīdz jaudīgs arī augšstāvos.
- Pareizi novieto antenas
Laikam ejot, daudzām Wi-Fi iekārtām antenas vairs neatradīsi, jo tās ir iebūvētas jau pašā ierīcē. Taču, ja tavās mājās ir ierīce ar antenām, svarīgi tās pareizi novietot, pavēršot vertikāli uz augšu - tā Wi-Fi signāls labāk izplatīsies telpā. Savukārt, ja signālu ir nepieciešams nogādāt uz leju, piemēram, no ēkas 1. stāva uz 2., antenas jānovieto horizontāli.
Ja raidītājam ir vairākas antenas, visefektīvāk tās būs novietot dažādos virzienos.
- 5GHz ir jaudīgāks nekā 2.4GHz
Radioviļņos vienlaicīgi darbojas daudzas dažādas tehnoloģijas (rācijas, mobilie tīkli, radari, Wi-Fi u.c.) un katrai no tām tiek atvēlēts savs frekvenču diapazons. Tas ir kā ceļš, pa kuru var braukt tikai ar īpašu atļauju. Wi-Fi vajadzībām šis ceļš daudzus gadus bija 2.4GHz, taču, pieaugot vajadzībām, visiem tajā vairs nepietiek vietas, tādēļ Wi-Fi lietotājiem ir izbūvēta jauna 5GHz josla. Tā ir apmēram 10x platāka un tā ir ne tikai ātrāka, bet tajā arī pietiek vietas lielākam skaitam lietotāju. 5GHz diapazona lietošana sniedz ievērojamas priekšrocības pret 2.4GHz - ja Wi-Fi iekārta ir aprīkota ar 5GHz raidītāju, vēlams izmantot tieši to.
Gandrīz visi viedtālruņi un datori, kas ražoti pēc 2008. gada, atbalsta 5GHz lietošanu.
Ja tavs Tet optiskā interneta vai DSL modems ir aprīkots ar 5GHz raidītāju, tas noteikti būs uzrakstīts iekārtas apakšā.
- Atslēdz liekos
Iespējams, ka tavam Wi-Fi tīklam ir pieslēgtas iekārtas, kurām tas šobrī nemaz nav nepieciešams un par kurām ir aizmirsts. Katra iekārta, kas pieslēgta Wi-Fi, patērē daļu tīkla resursu, un tas var ietekmēt kopējo Wi-Fi darbību. Ātrākais veids, kā tikt vaļā no liekajām iekārtām, ir vienkārši nomainot Wi-Fi nosaukumu un paroli - to ērti vari izdarīt Mans Tet lietotnē. Tad vajadzīgās iekārtas pieslēdz tīklam no jauna un baudi ātrumu.
- Varbūt laiks jaunai iekārtai?
Apskati sava rūtera marķējumu - lai arī katram ražotājam tas var atšķirties, jebkurš no apzīmējumiem - SSID 5G, Dual Band, 1200 Mbit/s, 5 GHz, Wi-Fi 5, Wi-Fi 6 - garantēs, ka iekārta ir gana jaudīga, lai radītu spēcīgu signālu. Ja nevienu no šiem apzīmējumiem uz sava rūtera neatrodi, ir laiks tikt pie jauna! Tāpat signāla uzlabošanai vari saņemt Wi-Fi signāla pagarinātāju, kas jaudīgu ātrumu nogādās visos mājas stūros. Spied šeit