Visas preces
Aizvērt izvēlni
e-veikalsKo ņemt līdzi pārgājienā

Ko ņemt līdzi pārgājienā? Rokasgrāmata iesācējiem

Pārgājiens ir lielisks veids, kā izrauties no steidzīgās ikdienas un  atpūtināt prātu. Tomēr, lai piedzīvojums būtu baudāms, svarīgi tam pienācīgi sagatavoties. Kad maršruts izvēlēts, nākamais svarīgais jautājums – ko ņemt līdzi?

Content section image

Mugursoma

Sāc ar piemērotas un ērtas mugursomas izvēli – tas būs visa pamatā! Lai mugursoma neradītu pārāk lielu slodzi, svarīgi, lai tās svars nepārsniedz 10% no nesēja svara. Pārgājienu mugursomu ietilpība parasti tiek noteikta litros – mugursoma līdz 20l būs piemērota viegliem vienas dienas pārgājieniem, savukārt mugursoma >20l būs īstā izvēle sarežģītākiem vairāku dienu pārgājieniem, kad nepieciešams sagatavoties nopietnāk.

Piemērots apģērbs un apavi

Ja plānots garāks pārgājiens, noteikti nepieciešams ņemt līdzi arī maiņas apģērbu un apavus. Pirms došanās pārgājienā, pārbaudi laika prognozi, un atceries sevi pasargāt ne tikai no lietus un vēja, bet arī no saules. Izvēloties apavus, svarīgi ņemt vērā arī segumu, pa kādu notiks pārgājiens – gludām takām pietiks ar skriešanas apaviem, savukārt neiezīmētām ceļiem ieteicams izvēlēties speciālos pārgājiena apavus, kuri būs izturīgāki, stabilāki un atbalstīs potītes. 
 

Pārtika un ūdens

Neatkarīgi no pārgājiena veida un specifikas, mugursomā vienmēr vajadzētu būt kādam našķim un ūdenim.  Ņem pārgājienā līdzi pārtiku, kas nebojājas, piemēram, riekstus, batoniņus un sausās maltītes. Tā kā pārtika un ūdens mēdz aizņemt lielāko daļu mugursomas, rūpīgi izvērtē katra produkta nepieciešamību. Pieaugušam cilvēkam dienas laikā jāizdzer aptuveni 2l ūdens, taču, lai nav jānes liels smagums, garāka pārgājiena laikā var būt noderīga termokrūze un ūdens attīrīšanas filtri. 

Navigācijas rīki

Ja plānots viegls pārgājiens pa iezīmētām takām, tad navigācijas rīki, visticamāk, būs lieki, taču sarežģītākiem vairāku dienu pārgājieniem tā ir neatņemama sastāvdaļa. Lai arī varētu likties, ka apmaldīties ir sarežģīti, patiesībā neceļos var nokļūt arī pieredzējuši staigātāji. Arī uz viedierīcēm, kas atbalsta dažādas navigācijas, ne vienmēr var paļauties, jo meža dziļumos var būt nepietiekams mobilā tīkla pārklājums, kā arī viedierīce var izlādēties. 

Content section image
Content section image

Pirmās palīdzības aptieciņa

Mēs ne vienmēr varam paredzēt visus notikumus, tāpēc ieteicams sagatavoties arī negaidītām situācijām, ņemot līdzi pirmās palīdzības aptieciņu. Sāc ar dezinfekcijas līdzekļa, plāksteru, saišu, saules aizsarglīdzekļa, knišļu aizsarglīdzekļa, pretsāpju līdzekļu, vajadzīgo recepšu medikamentu, kā arī salvešu un personīgās higiēnas līdzekļu sagādāšanu.

Nazis

Tāpat kā aptieciņa, neparedzētās situācijās ļoti noderīgs var būt arī nazis. Tas noderēs arī maltītes pagatavošanai, aprīkojuma problēmu novēršanai, ugunskura sagatavošanai un citos gadījumos. 

Telts un guļammaiss

Ja plānots vairāku dienu pārgājiens, parūpējies par ērtu nakšņošanu. Patīkamos laikapstākļos var gulēt arī zem klajas debess, taču lielākā daļa gājēju tomēr izvēlas nakšņot teltī. Izvēloties telti, svarīgi pievērst uzmanību tam, cik personām tā paredzēta, savukārt guļammaisu – kādai temperatūrai tas piemērots.

Content section image

Atkarībā no pārgājiena veida un specifikas, var noderēt arī citas lietas, kā piemēram tūrisma krēsls, binoklis, tūrisma gāzes plīts, ugunskura trauki. Ieskaties Tet veikalā, kur pieejami termosi un termokrūzes, arī populārais Stanley termoss, Stanley termokrūze un Stanley pārtikas termoss gan pārgājieniem, gan ikdienai!

Pirktākās preces

Prece ir veiksmīgi pievienota grozam!

Jā, salīdzināt preces

Produkts nav pievienots grozam!

Produkts netika pievienots grozam, jo netika izvēlēts vienots DM termiņš